Blizn na ciele jak gwiazd jest wiele.

Podczas swojego nie tak długiego żywota dorobiłam się wielu pamiątek na ciele, których ani oglądać, ani wyleczyć.
Pierwszą miałam po zabiegu wycięcia włókniaka w wieku około 18 lat. Miejsce to było nie widoczne i dobrze zaszyte, więc dużego śladu po nim nie ma. Chirurdzy na sali operacyjnej potrafią nieźle Cię nastraszyć.
Jeden chciał mnie ciąć bez znieczulenia.
Powiedział: „NO to co zaczynamy!!! a pielęgniarka do niego:
” A znieczulenie?” W tym momencie byłam cała oblana potem…

Kolejne dopiero dorobiłam się w trakcie wylewu. Były to liczne nakłucia po portach w których mi podawano leki – okolice ramion i nadgarstków po około pięć po każdej stronie. Oczywiście największa bliznę mam po kraniotomii na głowie. Jak już we wcześniejszych wpisach widać moją frustrację na jedną szczególną –
BARDZO WIDOCZNĄ bliznę na szyji po tracheo, podczas którego wdało mi się zakażenie, nie chciało się goić i tak cieszyliśmy się że nie mam dziury w szyji.
Napiszę o tym w jaki sposób można usunąć blizny.
Tak naprawdę przeżyje każdy ból, oby tylko to zniknęło z mojej skóry.
Oczywiście to nie takie proste. Parę lat temu około trzech, byłam na zabiegu ostrzykiwaniem laserem frakcyjnym – efekt znikomy i 2,5 tysiaka nie twoje. Potem poszłam na wizytę kontrolną do dermatologa z pieprzykami i wspomniałam o tej bliźnie. Pani doktor długo wymrażała mi ją ciekłym azotem i stopniowo z dużego zgrubienia zeszła skóra.
Lecz estetycznie dalej to nie wyglądało.

Ostatnio miałam do usunięcia pieprzyk, który groźnie wyglądał i podczas wizyty u chirurga zapytałam czy może wytnie mi to moje przekleństwo. Udało mi się go namówić i jak na razie czekam na efekty jego pracy. Pokażę jak aktualnie to wygląda… Po miesiącu pstryknę focie i ocenicie, jak na razie mam to pokryte specjalnym plastrem. ;] Szału nie ma, ale jak to stwierdził chirurg: „Rozlazłe to jest i sporo musze wyciąć”. Szył mnie na żywca bo znieczulenie na taką cienką skórę nie działa. Czułam każde wbicie i przeciąganie szwu. Mam nadzieję że było warto.

Aktualny stan blizny, jeszcze jest czerwona bo się goi ale wygląda znacznie lepiej…. Tak sądzę, niestety ona już nigdy nie zniknie i nawet myślę o tatuażu, tylko co można sobie na szyi zrobić delikatnego?
Podsuńcie pomysły.

Dodaj komentarz